Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Dubovany - oficiálne webové sídlo obce Hľadať

Šport

Futbalový turnaj žiackych družstiev v Piešťanoch 3. 1. 2009

Naši najmenší futbaloví reprezentanti dokazujú, že stále patria v okrese Piešťany medzi najúspešnejšie žiacke družstvá. Na turnaji v Piešťanoch, za účasti šiestich mužstiev (A skupina - Trebatice, Borovce, Krakovany a B skupina - Dolní Nemčí ČR, Veselé, Dubovany), podali dňa
3. januára 2009 najvyrovnanejšie a najbojovnejšie výkony a zaslúžene vyhrali tento turnaj už po druhý krát a v jeho 5 ročnej histórii sa stali najúspešnejším družstvom: 2 x prvé miesto, 1 x  druhé miesto, 1x tretie  miesto, 1x piate miesto. Nad vekovo vyrovnaným a futbalovo zdatným súperom z Dolného Nemčí sme v prvom stretnutí vyhrali 1:0. Po povinnom víťazstve nad družstvom Veselého 2:1 sme vo finále zvíťazili nad prekvapením turnaja - družstvom Boroviec 1:0. Viac fotografií z tohto podujatia nájdete vo fotogalérii.

Žiacke družstvo z Dubovian

Mikroregión v pohybe 2006

Dňa 14. septembra 2006, za pekného jesenného počasia „rozhýbali“ Mikroregión nad Holeškou žiaci I. a II. stupňa základných škôl, ktoré reprezentovali tentoraz svoje obce. Súťaže sa zúčastnilo všetkých deväť obcí mikroregiónu: Trebatice, Borovce, Rakovice, Veselé, Dubovany, Veľké Kostoľany, Nižná, Šterusy, Dolný Lopašov. Toto športové dopoludnie „Mikroregión v pohybe“ ako ho nazvali usporiadatelia sa uskutočnilo už po druhý krát, tentoraz v obci Trebatice na motokárovom okruhu.

Prvý prišiel na rad branný pretek, ktorý obsahoval streľbu zo vzduchovky, beh cez prekážku, podliezanie cez 6 m dlhý tunel,  hod granátom a dve disciplíny z hasičského športu. Bojovali v ňom o body zmiešané družstvá mladších aj starších žiakov. Medzi mladšími žiakmi boli najúspešnejší Nižnanci. Na druhom mieste skončili pred Veľkými Kostoľanmi súťažiaci z Veselého. U starších žiakov potvrdili najlepšiu všestrannosť športovci z Dolného Lopašova. Na druhom mieste skončili Šterusy pred tretími Rakovicami.

Veľmi zaujímavé bolo vyvrcholenie turnaja vo vybíjanej, v ktorej súťažili iba staršie dievčatá. Najskôr sa hralo vo dvoch skupinách, víťazky hrali o celkové 1. miesto, na druhom mieste bojovali o 3 miesto atď. Akoby cez kopír sa zopakovalo finále z minulého roka. Dievčatá z Dolného Lopašova (skončili prvé) porazili len o „život“ súperky z Dubovian (skončili druhé). Tretie skončili dievčatá z Veselého.

Štafeta na kolobežkách ( 4 x 100 m) bola doménou súťažných zmiešaných družstiev z Dubovian. V kategórii mladších žiakov skončili druhí za prvými Trebaticami. Na treťom mieste bola Nižná. Zmiešané družstvá starších žiakov predviedli veľmi dramatickú súťaž, čo prezrádzajú aj dosiahnuté časy: 1. Dubovany 1:14:00, 2. Šterusy 1:14:29, 3. Nižná  1:14:71.

Na konci konečného zúčtovania, kde sa zrátali obciam body z obidvoch vekových kategórií a zo všetkých súťaží boli najšťastnejšie deti z Dubovian. Už po druhý krát za sebou vyhrali Putovný pohár predsedu Mikrtoeregiónu nad Holeškou, ktorý im spolu s medailami zal. miesto odovzdal predseda mikroeregiónu p. Dušan Daloš osobne. Celkovo Dubovanci získali 42 bodov. Na druhom, mieste skončila obec Nižná s 36 bodmi a tretia bola usporiadateľská obec Trebatice s 33 bodmi.

Podujatia sa zúčastnilo asi 200 mladých pretekárov z deviatich obcí Mikroregiónu nad Holeškou pod dohľadom pedagógov a starostov obcí. Deti súťažili s obrovským nasadením a za nevídaného povzbudzovania nadšených spolužiakov. Veľkú záverečnú odmenu pre všetky prítomné deti pripravil starosta z Trebatíc pán Juraj Valo. Každý kto chcel si mohol vyskúšať jazdu na motokáre a veru záujemcov bolo veľa. Viac fotografií z tohto pofujatia nájdete vo fotogalérií.

Víťazi z Dubovian

Olympiáda málotriednych škôl okresu Piešťany "SITO PRE TALENTY" - Borovce 23. 5. 2006

Dňa 23. mája 2006 sa v obci Borovce zišli malí športovci z málotriednych škôl okresu Piešťany, aby si zasúťažili v individuálych športových disciplínach, ako aj v kolektívnych športoch. Celkovo sa na súťaži zúčastnilo 10 škôl. Športovci boli rozdelení do dvoch kategórií: mladší žiaci - 1. a 2. ročník, starší žiaci - 3. a 4. ročník. Športovci z okresov Piešťany, Hlohovec a Trnava, ktorí sa umiestnili na prvom a druhom mieste postupujú do oblastného finále "SITO PRE TALENTY", ktoré sa uskutoční 7. 6. 2006 v Dubovanoch

Školáci zo ZŠ Dubovany v Borovciach tiež nechýbali a určite sa nedali zahanbiť. Nezískali síce ani jednu zlatú medailu, ale celkovo získali 4 druhé miesta a 4 tretie miesta. Vo futbale a vybíjanej sa im však nedarilo, čo najmä naši malí futbalisti niesli veľmi ťažko. V celkovom poradí škôl sa ZŠ Dubovany umiestnila na 2. mieste za víťaznou ZŠ Veľké Orvište. 3. miesto patrí Dolnému Lopašovu.

Preťahovanie lanom starší žiaci - 2. miesto

Viac fotografií z tohtopodujatia nájdete vo fotogalérii.

Štart minimaratónu

Žiacky futbalový turnaj "MIKRO 2006"

V Mikroregione nad Holeškou nezaháľajú . Kultúrny  a športový život  tu pulzuje na plné obrátky. 17. februára už po 3-krát pripravili pre žiakov 2-5. ročníka futbalový turnaj „MIKRO 2006“.
Telocvičňa Základnej školy vo Veľkých Kostoľanoch bola svedkom nevídaných futbalových súbojov, ale aj vzájomného povzbudzovania, čo je cieľom organizátorov.
Futbalové nádeje z ôsmych obcí sa predstavili v rôznom svetle. Sympatický výkon a smola zdobili hráčov Nižnej. Naopak Dubovany svoje kvality potvrdili postupom a víťazstvom vo finále.  Po tretí krát sa stretli vo finále s Veľkými Kostoľanmi. Tento krát kapitán Erik Svitek
(s desiatimi gólmi najlepší strelec turnaja), za výdatnej pomoci Štefana Kollára, Martina Masarika a Ondreja Strečanského a „nezamestnaného“ brankára Martina Horňáka  nenechali nikoho na pochybách, kto si odnesie putovný pohár predsedu mikroregiónu.
Po víťazstve 6:0 si dubovanskí chlapci odniesli víťaznú trofej po druhý krát.

Opäť na medailovej priečke

Žiaci OŠK Dubovany boli jedným zo šiestich družstiev, ktoré sa zúčastnilo dňa 7. 1. 2006 druhého ročníka žiackeho futbalového turnaja. Turnaj sa hral v športovej hale gymnázia v Piešťanoch a organizovali ho futbaloví nadšenci z Trebatíc. Naše nádeje boli veľkým prekvapením na I. ročníku, kedy skončili druhí. V tomto roku narazili v skupine na neskoršieho víťaza turnaja, fyzicky i vekovo zdatnejších futbalistov - „Trebatice A“. Po prehre 2:0 skončili v skupine na druhom mieste. V stretnutí o 3. miesto zdolali Borovce 4:0.

Stretnutie v skupine

Dubovany  - Veselé 3:1, góly: Svítek Erik, Svítek Tomáš, Dadík Tomáš
Trebatice „A“ - Dubovany 2:0

Stretnutie o 3.miesto

Dubovany  - Borovce 4:0 góly: Skaličan Roman, Ambruš Ľubomír, Svítek Erik, Masarik Martin