Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Dubovany - oficiálne webové sídlo obce Hľadať
 
 

Dychová hudba Dubovanka

Dychová hudba DUBOVANKA

 

Dychová hudba Dubovanka vznikla v roku 1931 na podnet vtedajšieho dedinského učiteľa p. Gregušku. Začiatky dychovej hudby boli veľmi ťažké. Úspešené obdobia striedali obdobia stagnácie. Výrazný posun v činnosti Dubovanky predstavuje obdobie od roku 1960 až do roku 1990, kedy sa dostáva do povedomia širokého okolia, zúčastňovala sa na festivaloch dychových hudieb, nechýbala na podujatiach konaných v obci a účinkovala aj v bývalej NDR.

K výrazným zmenám v Dubovanke prišlo v roku 1991, keď staršiu generáciu muzikantov nahrádza mladá generácia z detského dychového súboru Dubovančatá. Omladená Dubovanka sa pustila s plným elánom do tvrdej práce a prvé výsledky nedali na seba dlho čakať. Už v roku 1994 nahrala svoju prvú audiokazetu s názvom Dubovanký kostolíček a o rok neskôr jej melódie zneli v rozhlasovej relácii Dychotéka na šesť.

Úspešným rokom pre dychovú hudbu Dubovanka bol rok 1998, keď účinkovala v televíznej hudobno-zábavenej relácii Zahrajte mi takúto. V roku 2000 sa zúčastnila na 40. výročí založenia dychovej hudby v Katharinenrienth neďaleko mesta Sangerhausen v Nemecku. V poslednom období je Dubovanka pravidelným hosťom v Slovenských liečebných kúpeľoch v Piešťanoch.

 V roku 2001 pri príležitosti 70. výročia vydala Dubovanka svoje prvé CD s názvom Len pre Vás a uskutočnila sa slávnostná oslava za koncertovania pozvaných dychových hudieb. 

Kontak na kapelníka dychovej hudby Dubovanka:

p. Šimák Maroš, Dubovany 135, č.t. 0905 896 628, e-mail: simmaros@zoznam.sk

 

                                               

                                                 Speváci z Dubovanky

 

Vystúpenie dychovej hudby Dubovanka


 

Oslavy 75. výročia založenia DUBOVANKY

Dňa 20. augusta 2006 sa v areáli obecného úradu konali oslavy 75. výročia založenia dychovej hudby DUBOVANKA. Na festival boli pozvané dychové hudby Rovina, Veselanka, Hradišťanka a Textilanka. Humorným slovom sprevádzal ľudový rozprávač Štefan Hruštinec.
Priaznivci dychovky si mohli za krásneho slnečného počasia vypočuť koncerty na vysokej úrovni Slnečné počasie sa však podvečer zmenilo na dážď a tak sa záverečná ľudová veselica už neuskutočnila. Vic fotografií z tohto podujatia nájdete vo fotogalérii.                                                                                       

                                               Chlapci z Dubovanky                        

                               

                               


 
ÚvodÚvodná stránka